It is an application that can easily calculate and compare which is cheap.Have you ever wondered which one is a little expensive but contains a lot, and one thats cheap but a little?If you enter the price and quantity in this app, you can easily find the price per piece, 1 liter, and 1 gram.[Register various store data]You can create categories and register products, store names, prices, and quantities.If you register products such as “pork”, “rice”, and “eggs” in a category, you can find out where you bought the most and save it.[Easy comparison]Equipped with a mode that allows you to easily compare two products. This is a convenient function that allows quick calculation and comparison when there is no need to record.Please use this when you are not sure which one is good for shopping.